Encyklopedie psů: 

Informace o psích plemenech, včetně jejich fotografií.

Italský chrtík

Italský chrtík je považován za psa starých Egypťanů. Je to elegantní a ušlechtilé plemeno, které nikdy nebylo přímo využíváno ke svému loveckému účelu. Je to společenský pejsek, který vyhledává kontakt s lidmi a s ostatními zvířaty. Má rád pobyt venku, ale díky svému malému vzrůstu se hodí i do bytu ve městě.

Číst celý popis plemene...

Německý špic

Ušlechtilý německý špic patří mezi nejstarší plemena na evropském kontinentě. Je výborným a oblíbeným společníkem už po staletí a jeho chov se stále rozvíjí. Je bystrý, hravý a přátelský. Charakterizuje ho nejen jeho liščí hlava, ale i límec hustých chlupů kolem krku.

Číst celý popis plemene...

Briard

Briard

Briard je původně pastevecký pes, využívaný již v 18. století. Je samostatný a temperamentní, i tak se ale dokáže lehce skamarádit. Mnoho lidí si ho oblíbilo díky jeho přátelskému výrazu a hustému kožichu. V briardovi vždy najdete věrného společníka, který vás bude hájit za všech okolností.

Číst celý popis plemene...

Australský Ovčák

S australským ovčákem získáte báječného společníka do nepohody. Je věrný a oddaný za všech okolností. Miluje procházky, hru a přátelský kolektiv. Těžko si hledá zábavu sám, musíte se mu proto neustále věnovat. Jedná se plemeno s nejasným původem, které stejně jako ostatní ovčáci umí skvěle hlídat.

Číst celý popis plemene...

Bavorský Barvář

Bavorský Barvář

Plemeno bavorský barvář dokáže zaujmout svými výraznými rysy. Jedná se o loveckého psa, který je už od pradávna využíván k lovu a stopování. Tento chytrý, temperamentní a aktivní pes potřebuje pevnou ruku, výcvik a ke své spokojenosti i dostatek pohybu – doma na dvorku, na zahradě nebo na procházce.

Číst celý popis plemene...

Chodský pes

Chodský pes patří mezi česká národní plemena. Ač jeho standard dosud nebyl oficiálně uznán, řadí se mezi oblíbené rasy psů. Je považován za psa Chodů a jeho původ dokládají i kresby a knihy. Je přátelský a skromný. Pokud mu dáte dostatek volnosti a pohybu, jistě se stane vaším přítelem a skvělým společníkem.

Číst celý popis plemene...

Cane Corso

Cane Corso

Pes s italskými předky cane corso si každého získá svou přátelskou povahou. Je to pes s osobností, který má kolem sebe rád velký okruh lidí. Ačkoli umí být tvrdohlavý, dokáže respektovat vymezené hranice. Lehce se spřátelí s dětmi a s ostatními zvířaty v domácnosti.

Číst celý popis plemene...

Argentinská doga

Argentinská doga

Chcete mít doma psa s vlastní osobností? Pořiďte si argentinskou dogu. Je výrazná a dominantní, potřebuje výcvik a pevnou ruku. Ale i ji je možné zkrotit. Podaří-li se vám to, stane se skvělým společníkem a báječným rodinným psem. Má ráda hru a veškeré venkovní aktivity.

Číst celý popis plemene...

Český fousek

Hledáte-li skvělého společníka, pořiďte si českého fouska. Český fousek je považovaný za národní plemeno a jednoho z nejstarších loveckých psů vůbec. Je přátelský a společenský, nenáročný na výchovu a péči. Potřebuje pouze lidskou pozornost a dostatek prostoru nebo páníčka, který s ním bude chodit na pravidelné procházky.

Číst celý popis plemene...

Americký kokršpaněl

Americký kokršpaněl

Lovec a výtečný společník, tak by se dal charakterizovat americký kokršpaněl. Milé, hravé a veselé psí plemeno podědilo podobu po svém příbuzném, anglickém kokršpanělovi. V americkém kokrovi najdete pejska, který si bude rozumět s celou rodinou.

Číst celý popis plemene...

Tibetská doga

Chcete mít doma plemeno s osobností? Pořiďte si tibetskou dogu, která je výtečným a věrným společníkem. Ač si zachovává svou nezávislost, často potřebuje i lidskou pozornost. Její popularita se začala rozvíjet už ve starověku. Velké oblibě se těší u chovatelů i v současnosti.

Číst celý popis plemene...

Československý vlčák

Napůl vlk, napůl německý ovčák – z každého z nich si československý vlčák odnesl ty nejlepší vlastnosti. Je to pes připravený na život venku v boudě. Je aktivní, svérázný, občas ale i nedůvěřivý. Potřebuje kvalitní výcvik a pevnou ruku. Na svého páníčka nedá však v žádném případě dopustit.

Číst celý popis plemene...

Dalmatin

Dalmatin

Plemeno Dalmatin má za sebou bohatou, ale nejasnou historii. Dodnes se totiž přesně neví, jak a kde vzniklo. Do širokého povědomí veřejnosti se dostalo především díky filmu 101 dalmatinů. Dalmatin je přátelský a dobrosrdečný pes, který nepohrdne velkým výběhem, lidskou ani zvířecí společností.

Číst celý popis plemene...

Aljašský Malamut

Aljašský Malamut

Tažný kůň arktických oblastí. Velký a sportovní pes, jehož charakteristickým znamením je zima a saňové spřežení. Dne se s tímto běžně setkáme i v mírném klimatickém pásmu a díky svému vzhledu a společenské povaze se stal velmi populárním rodinným mazlíčkem.

Číst celý popis plemene...

Irský Setr

Irský Setr

Irský setr je typickým představitelem atletického psa, který v sobě má hluboce zakořeněné lovecké kořeny. Snoubí v sobě aristokratický vzhled s velkou dávkou temperamentu a vytrvalosti. Typickým znamením je pak sytě mahagonová a dlouhá srst.

Číst celý popis plemene...
Stránka 1 z 3123